Gdzie na Bal Sylwestrowy w Poznaniu?


Miejsce / Collegium Maius UAM w Poznaniu, ul. Fredry 10. 

Akademicki Bal Sylwestrowy rozpocznie się o godz. 20:00 w zabytkowych wnętrzach budynku Collegium Maius UAM, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu.

Budynek Collegium Maius UAM został wzniesiony na działce pomiędzy ulicami: Fredry (dawniej ul. Berlińska), Al. Niepodległości (dawniej Wały Królewskie) i Kościuszki w latach 1908-1910 w stylu neobarokowym, jako część tzw. Dzielnicy Cesarskiej lub Dzielnicy Zamkowej. Gmach zawdzięcza swój urok w równej mierze architekturze, jak i oplatającym fasadę pnączom. We wnętrzach na osi głównej znajduje się półokrągły ryzalit przykryty kopułą, która obecnie nieznacznie różni się od swojego stanu pierwotnego m.in. jest niższa i posiada inne otwory okienne. 

Collegium Maius UAM jest bez wątpienia jedną z architektonicznych ozdób centralnej części Miasta Poznania. Położony w bliskim sąsiedztwie Zamku, Teatru Wielkiego i Collegium Minus UAM wraz z tymi budynkami tworzy niezwykły obraz pozostałości minionych wieków w nowoczesnym i rozwijającym się Poznaniu, którego świetlną kompozycje w blasku sztucznych ogni będą Państwo mogli wspólnie podziwiać o północy na dziedzińcu gmachu. 

Sprawdź menu

Godny uwagi jest hol główny o przeszklonym dachu, wyłożony różnobarwnym marmurem z obiegającą go wokół galerią w których odbędzie się tegoroczny bal sylwestrowy w Poznaniu. To właśnie w przepięknym holu Collegium Maius UAM, wyłożonym wielobarwnym marmurem oraz dwupiętrowej okalającej go galerii odbędzie się Akademicki Bal Sylwestrowy. Hol po raz pierwszy w swojej historii wypełni się parami tańczącymi przy dźwiękach muzyki, która jeszcze nigdy tak szczelnie nie przenikała każdego zakątka tego budynku. Miejsca siedzące ulokowane po każdej stronie galerii to możliwość jednoczesnego udziału w imprezie i konsumpcji – będziecie Państwo mogli podziwiać z góry hol i wszystko, co będzie się działo podczas balu. A dziać będzie się tego wieczoru z całą pewnością wiele. Zwłaszcza, że nastrojowy klimat będzie przede wszystkim zasługą subtelnej gry świateł dzięki zabytkowemu, przeszklonemu sufitowi i otwartej kompozycji budynku, osadzonego na monumentalnych kolumnach.

Collegium Maius UAM dotąd tętniące życiem wyłącznie za dnia, podczas Sylwestrowej Nocy całkowicie zmieni swoje oblicze i z całą pewnością pozwoli dostarczyć niezapomnianych przeżyć, zgoła innych od typowych ofert i miejsc sylwestrowych, jakie są dostępne na terenie Poznania.

Rezerwacja