Gdzie na Bal Sylwestrowy w Poznaniu?


Collegium Maius UAM w Poznaniu,
ul. Fredry 10

Akademicki Bal Sylwestrowy rozpocznie się o godz. 20:00 w zabytkowych wnętrzach Collegium Maius UAM, przy ul. Fredry 10 w Poznaniu.

Budynek Collegium Maius UAM został wzniesiony na działce pomiędzy ulicami: Fredry (dawniej ul. Berlińska), Al. Niepodległości (dawniej Wały Królewskie) i Kościuszki. Wybudowany w latach 1908-1910 w stylu neobarokowym, stał się częścią tzw. Dzielnicy Cesarskiej lub Dzielnicy Zamkowej. Gmach zawdzięcza swój urok w równej mierze architekturze, jak i oplatającym fasadę pnączom. We wnętrzach na osi głównej znajduje się półokrągły ryzalit przykryty kopułą, która obecnie nieznacznie różni się od swojego stanu pierwotnego (jest niższa i posiada inne otwory okienne). 

Collegium Maius UAM jest bez wątpienia jedną z architektonicznych ozdób centralnej części Poznania. Położony w bliskim sąsiedztwie Zamku, Teatru Wielkiego i Collegium Minus UAM wraz z tymi budynkami tworzy niezwykły obraz pozostałości minionych wieków w nowoczesnym i rozwijającym się Poznaniu. Świetlną kompozycję miasta w blasku sztucznych ogni będą Państwo mogli wspólnie podziwiać o północy na dziedzińcu gmachu. 

Sprawdź menu

Wchodząc do budynku nie sposób nie zachwycić się marmurowymi ścianami oraz przeszklonym dachem. To właśnie w przepięknym holu Collegium Maius UAM odbędzie się Akademicki Bal Sylwestrowy. To wspaniałe wydarzenie, podczas którego hol wypełni się parami tańczącymi do najlepszej muzyki. Miejsca siedzące ulokowane po każdej stronie galerii zapewnią możliwość jednoczesnego udziału w imprezie i konsumpcji – będziecie Państwo stale widzieć wszystko, co będzie działo się na parkiecie. A dziać będzie się tego wieczoru z całą pewnością wiele! 

Collegium Maius UAM, dotąd tętniące życiem wyłącznie za dnia, podczas Sylwestrowej Nocy całkowicie zmieni swoje oblicze i z całą pewnością pozwoli dostarczyć niezapomnianych przeżyć, zgoła innych od typowych ofert i miejsc sylwestrowych, jakie są dostępne na terenie Poznania.

Rezerwacja